Plesno pleme u OŠ Lučac – plesom protiv nasilja

Plesno pleme u OŠ Lučac – plesom protiv nasilja

2026.

Plesno pleme u OŠ Lučac – plesom protiv nasilja

23. ožujka 2026.

Danas smo proveli prekrasno rasplesano jutro s mališanima Mali volonteri OŠ Lučac za koje su naše Marina Vidović i Mateja Črnko pripremile zabavnu plesno edukativnu radionicu PLESNO PLEME – PLESOM PROTIV NASILJA.

Djeca iz Volonterskog kluba ove škole, uzrasta od 1. do 8. razreda hrabro su se upustila u muzičku i plesnu pustolovinu kroz muzičko putovanje oko svijeta.

Kroz ritmove udaraljki, afričkih džembi, konga, šuškalica, indijanske flaute, aboriđinskih didgeridua, violine, gitare i zvukova prirode putovali smo plešući od Australije do Sjeverne Amerike, preko Irske, Islanda, Brazila, Norveških vikinga do keltskih mistika.

Dobro smo se svi zajedno oznojili i uživali u svakom trenutku. Presretni smo što smo djeci uspjeli prenijeti ljubav prema različitim kulturama i naučiti ih da je ples materinji jezik svima na planeti. Učili smo kako izraziti ljutnju, ali i radost i smirenost kroz ples i pokret, prepuštajući se ritmu Vatreno papreno ljutog plesa, Stablasto uzemljenog, Vodeno bistrog i Nebesko smirenog plesa. Proslavili smo i jedan rođendan, kako drugačije nego plesom ( i slatkišima) kako i doliči.

Kako nam je bilo možete vidjeti na priloženim slikama uz napomenu da one najbolje trenutke nismo uhvatili jer smo uživali u plesu pa se nismo ni sjetili slikati.

Komentari djece su nas jako razveselili:

  • ovo mi je najbolji dan u životu! ( Dječak 8. g.)
  • jako mi se svidjelo kada smo glumili stabla ( djevojčica 7. G.)
  • Vrlo mi se svidjelo! Bilo je opuštajuće, a najviše mi se svidjela Vatra. ( Djevojčica 9 g.)
  • Lijepo je bilo, pogotovo ples i radost- najbolji dan na svijetu ( djevojčica 7.g.)
  • meni je bilo jako lijepo i uživala sam u ovom. 🙂 ( djevojčica 9.g.)
  • bilo je baš lijepo ( djevojka 13.g.)
  • Meni je bilo vrlo zanimljivo. Glazba je bila jako dobra, neobična i cool. Mislim da ću vas opet vidjeti! ( Djevojka 12 g.)
  • Meni je bilo super i želim opet doći i plesati! ( Djevojčica 8 g.)
  • Bilo je baš lijepo i bajkovito ( djevojčica 9 g.)
  • Bilo mi je super i zabavno, najdraža pjesma mi je egipatska
  • Bilo je predobro! Baš ste to dobro napravili, bravo! Najdraža mi je divlja vatra. ( Djevojka 11 g.)
  • Voda je najbolja muzika! Ovo je bilo super, zabavno. ( Djevojčica 9 g.)
  • Super!
  • Sve mi se svidjelo!
  • Danas mi se svidjelo šta smo plesali u školi! (Dječak 7 g.)
  • Bilo je svega, i muzike i plesa i vatre ( djevojčica 11 g.)
  • došao bi opet! ( Dječak 7 g.)

Mi smo dobili poticaj za iduću radionicu! A vi?

#plesnopleme
#plesomprotivnasilja
#worldmusic
#ethnoglazba
#mentalnozdravlje

Pridruži nam se

Podrži rad naše Udruge ili postani dio tima.