Marina Vidović – predstavljanje projekta na Erasmus + projektu

Čast nam je da je rad naše udruge prepoznat kao primjer dobre prakse i od strane struke te smo zahvalni prof. Doc. dr. sc. Slađani Štrkalj Ivezić, psihijatrici iz Klinike za psihijatriju Vrapče i njenom kolegi dr. med., spec. psihijatrije Kresimir Radic što su nas pozvali da predstavimo našu udrugu, prvenstveno aktivnosti našeg projekta ZASUČIMO RUKAVE ZA MENTALNO ZDRAVLJE, financiranog od strane Ministarstva zdravstva i zaklade Solidarna, na njihovom internacionalnom treningu pod nazivom “Exchanging good practices for the social inclusion of people with mental health problems” / “Razmjena primjera dobrih praksi socijalnog uključivanja osoba s mentalnim poteškoćama” koji je dio velikog internacionalnog Erasmus + projekta INCLUPSY – “Evidence-based approach to reduce stigma and discrimination against people with mental health issues and their social inclusion” u kojem sudjeluju partneri iz 5 zemalja (Belgija, Grčka, Francuska, Italija i Hrvatska). Tako je naša predsjednica Marina Vidović jučer putem zoom platforme sudjelovala na navedenom događaju pričajući o našem projektu. Ovdje prilažemo video koji je snimljen par dana prije u Splitu kad nas je posjetio Jean-François Pelletier, peer suport stručnjak u području mentalnog zdravlja i bolesti ovisnosti/ PhD pair aidant (Peer Support Worker in mental health and addiction) Microprogramme de 1er cycle en mentorat pour pairs aidants Université de Montréal i Assistant Clinical Professor Yale University, School of Medicine Program for Recovery & Community Health.
Marina napominje da je video snimljen spontano i bez pripreme pa joj engleski nije baš na razini 😉 .

Podijeli ovu objavu

Pridruži nam se

Podrži rad naše Udruge ili postani dio tima.