Radio Imotski – Pokrenuta kampanja za komplete podrške osobama na psihijatrijskom liječenju u KBC-u Split

Radio Imotski Feniks

Udruga za promicanje mentalnog zdravlja Feniks Split pokrenula je humanitarnu akciju “Sitnice dostojanstvo znače”, kako bi se osobama na višednevnom psihijatrijskom liječenju osigurale osnovne higijenske potrepštine i osobne stvari važne pri liječenju i oporavku. Ova registrirana humanitarna akcija traje do 20. travnja, a namjera organizatora je prikupiti 20.000 eura, kojima će se osigurati 540 kompleta podrške do kraja godine, za sve hospitalizirane osobe na psihijatrijskim odjelima KBC-a Split, koji je i partner akcije, stoji u priopćenju Udruge Feniks Split koje prenosimo u cijelosti, javlja Mediaservis.

“Humanitarnu akciju smo pokrenuli krajem ožujka, i do sada smo prikupili oko četvrtine potrebnih sredstava, zahvaljujući nizu pojedinaca i organizacija – Galeb, Ljekarna SDŽ, Nadalina, Hedona, Silvan, TOZ Penkala, Lumer. Danas krećemo s javnom kampanjom kako bi se još više građana uključilo novčanom donacijom, a organizacije novčanom ili donacijom u naravi”, izjavila je na predstavljanju akcije Marina Vidović, predsjednica udruge i pokretačica ove humanitarne akcije.

Podijeli ovu objavu

Pridruži nam se

Podrži rad naše Udruge ili postani dio tima.