Gostovanje 50 studenata psihologije iz Nizozemske

Prošli tjedan (petak, 20.04.) su naši vrijedni multipraktik volonteri Luka Bazina, Meloni Pinjusic i naša predsjednica Marina Vidović ugostili 50 studenata psihologije iz Nizozemske, članova studentskog udruženja UPV Alcmaeon
Bila je to prilika za predstavljanje rada naše udruge, principa peer podrške i aktivnog uključivanja osoba s mentalnim poteškoćama u zajednicu.
Prezentirali smo provedene projekte poput “Zasučimo rukave za mentalno zdravlje”, projekt psihosocijalne podrške mladima “Puna mi je kapa!” i “Festival- Dan mentalnog predaha”
Mladi studenti bili su dirnuti prikazanim videom o Iskustvu oporavka od bipolarnog poremećaja (dio Recade projekta), te su izrazili zadovoljstvo svim dobivenim informacijama.
Ostali su iznenađeni brojem i kvalitetom realiziranih projekata, posebno obzirom na činjenicu da udrugu i većinu aktivnosti vode same osobe s mentalnim poteškoćama i to uglavnom volonterski i bez vlastitog prostora za rad.
Razveselio nas je feed-back predsjednika ove asocijacije kako ih je naš rad jako inspirirao, te da će nastojati neke ideje prenijeti i u svoj budući rad🥰
Hvala i ovom prilikom našim vjernim suradnicima iz Razreda- Multimedijalni kulturni centar koji su nam i za ovu priliku besplatno ustupili svoj prekrasan prostor, posebno divnoj Stefana Došen koja je uložila i dodatan trud i napravila nam iscrpan “šalabahter” kako bismo se lakše koristili ponuđenom tehničkom opremom, te se zahvaljujući njenoj brižnosti nismo osramotili pred gostima 😉 !

Podijeli ovu objavu

Pridruži nam se

Podrži rad naše Udruge ili postani dio tima.