Online trening ”WP6 Training on suicide postvention”

Naša volonterka je 25.04. sudjelovala na besplatnom online treningu za postupanje nakon samoubojstva ””WP6 Training on suicide postvention” kojeg su organizirali Directorate of health in Iceland (DoH), Ministry of Health of the Czech Republic (MZCR) i dr. Facilitatorice su bile odlične Eva Tušková i Beate Gruber a trening je sufinanciran od strane EU.
Predavanja su održali stručnjaci iz Islanda, Češke, UK i dr.
Cilj treninga bio je upoznati sudionike (stručnjake i osobe sa iskustvom) s terminima, izazovima, rješenjima, mjerama i aktivnostima nakon suicida, dati uvide u implementaciju i zakonodavstvo, dati uvid u utjecaj suicida na preživjele i stručnjake, pružiti postojeće primjere dobre prakse pomaganja preživjelima i informativne materijale za određene skupine radi smanjenja stigme te naglasiti važnost kakav se jezik koristi i kako razmijeniti iskustva sa suicidom.
“Suicide postvention” – aktivnosti koje su napravljene od strane, sa ili za osobe koje su preživjele nečiji suicid kako bi se potaknuo njihov oporavak i prevenirale loše posljedice.
Ciljevi su: pomoći preživjelima da se suoče i oporave od utjecaja suicida i prevencija suicidalnosti kod preživjelih.
Osoba koja je preživjela nečiji suicid proživljava visoki subjektivan psihički i fizički stres tijekom duljeg perioda.
Trening je bio jako zanimljiv, koristan i poučan.
Više informacija možete pronaći na:
#JAImpleMENTAL
#suicidepostvention
#udrugafenikssplit

Podijeli ovu objavu

Pridruži nam se

Podrži rad naše Udruge ili postani dio tima.