Interaktivno predavanje “O MLADOSTI, LUDOSTI I JOŠ PONEČEMU”

U subotu 12.11.2022. od 11- 13h Udruga Feniks Split je organizirala zanimljivo interaktivno besplatno online predavanje za mlade, roditelje i stručnjake pod nazivom: “O MLADOSTI, LUDOSTI I JOŠ PONEČEMU”. Odazvalo se ukupno 17 osoba različite dobi i iskustva. 📖🤝🏼
Predavanje je odlično održao izv.prof.prim.dr.sc Tomislav Franić, specijalist psihijatrije, subspecijalist dječje i adolescentne psihijatrije te forenzičke psihijatrije u KBC Split. Dugo je vremena bio prvi i jedini subspecijalist dječje i adolescentne psihijatrije u Dalmaciji. Jedan je od istaknutih stručnjaka na tom polju u cijeloj Hrvatskoj te je izvanredni profesor na Katedri za psihijatriju Medicinskog Fakulteta Sveučilišta u Splitu, predavač je na MEFST, Kineziološkom fakultetu, Likovnoj Akademiji i Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Splitu te medicinskim fakultetima sveučilišta u Zagrebu i Mostaru. 👏🏻
Predavanje je održano povodom zadovoljenja hitne potrebe za boljim razumijevanjem dugoročnog razvoja mentalnog zdravlja, identifikacijom ranih čimbenika rizika i ranom intervencijom kod mladih ljudi u riziku od traume ili mentalnih bolesti. Smatra se da je loše mentalno zdravlje daleko najhitniji zdravstveni problem za mlade ljude u Europi što je veliki osobni, ali i društveni problem. Također smo diskutirali o problemima koji muče mlade i u kojima smo im dužni pružiti adekvatnu podršku. Predavač je objasnio utjecaj stresa na biološki, kognitivni i emocionalni razvoj adolescenata, svrhu farmakoterapije te važnost ranog detektiranja problema, prevencije i dostupnosti stručne pomoći. 💪🏻
Tijekom predavanja imali smo priliku čuti i o velikom međunarodnom istraživanju mentalnog zdravlja mladih YOUTH-GEMS (Gene Environment Interactions in Mental Health TrajectorieS of Youth). Voditelj projekta za Medicinski fakultet Sveučilišta u Splitu upravo je psihijatar Franić.
Zahvaljujemo se psihijatru Franiću, volonterki Dini Levačić koja nam je pomagala s tehničkim dijelom predavanja i svim drugim sudionicima na dijeljenju znanja i osobnog iskustva! 🤗🎉
Pozivamo vas na nadolazeće aktivnosti u sklopu projekta ”Puna mi je kapa” (likovne radionice 12., 13., 19. i 20.11., radionica ”Daj nam život da živimo” 26. i 27.11., Živa knjižnica 27.11.).
*Ova je aktivnost dio projekta “Zasučimo rukave za mentalno zdravlje” financiranog od strane Ministarstva zdravstva RH, Zaklade Solidarna, Grada Splita te Županije Splitsko-dalmatinske, te je njen sadržaj isključiva odgovornost Udruge Feniks Split i ni na koji način ne odražava stavove Ministarstva.
 #udrugafenikssplit
#adolescentnapsihijatrija
#razvojmentalnogzdravlja
#stresitrauma
Interaktivno predavanje Udruga Feniks Split

Podijeli ovu objavu

Pridruži nam se

Podrži rad naše Udruge ili postani dio tima.