Marina Vidović: Bolest se može dogoditi svakome, zato – bez obzira na stigmu – govorim o tome

Marina Vidović, predsjednica Udruge Feniks Split, s učenicama splitske II. gimnazije razgovarala je o mentalnom zdravlju u sklopu intervjua za Centar izvrsnosti. Ta se tema u II. gimnaziji nametnula kao prioritet među dugogodišnjim projektima i suradnjama s odgojnom komponentom. Idejna začetnica „Feniksa“ koji se bavi očuvanjem mentalnog zdravlja korisnika govori o revolucionarnoj ideji stvaranja udruge koju većinski vode ljudi s mentalnim poteškoćama. Njihove osobne priče, iskustva, metode pomoći i akcije pokušavaju razbiti društvenu stigmu i iracionalne strahove vezane za progovaranje o psihičkim problemima.

Kroz akcije i projekte poput „Zasučimo rukave za mentalno zdravlje“ i „Puna mi je kapa“ prošlo je više od tisuću ljudi, a feniksovci upravo pripremaju fundraising kampanju kojom žele omogućiti sitnice koje dostojanstvo znače za sve one koji se, često stigmatizirani i duboko usamljeni, nađu na psihijatrijskom liječenju. „Želimo preispitati društvene prioritete, razviti empatiju i poštivati različitosti i dostojanstvo svakog čovjeka“, zaključuje Marina Vidović.

Podijeli ovu objavu

Pridruži nam se

Podrži rad naše Udruge ili postani dio tima.