Phoenix Festival

Prošli smo vikend doživjeli nešto jako lijepo. Skupina naših talentiranih i plemenitih sugrađana se udružila te organizirala mali cjelodnevni festival vještina Phoenix Festival (in support of Udruga Feniks Split) želeći prikupiti sredstva za rad naše udruge.
Bila je to zanimljiva kreativna razbarušena gomilica skupljena sa svih strana svijeta, a pričalo se ( neočekivano) na engleskom jeziku jer su organizatori, većinom i voditelji radionica a i gosti bili ljudi koji su s različitih kontinenata i zemalja doputovali u naš grad i u njemu pronašli svoj dom. Silno smo dirnuti ovom gestom i činjenicom da su rad naše udruge prepoznali kao važan i vrijedan za ovaj grad te da su nudeći svoja znanja i vještine htjeli prikupiti sredstva kako bi naša udruga mogla nastaviti sa svojim radom.
U ovom trenutku u kojem još čekamo rješenje raznih natječaja za projekte koje smo prijavili te se ono malo novca što imamo na našem računu neumoljivo topi, svaka nam takva gesta neizmjerno mnogo znači. Ona omogućava da i dalje budemo tu za naše drage članove.
Hvala od srca dragoj Alice Longhurst koja je cijelu priču organizirala i mnogo ljudi toplo povezala, hvala našoj Stefana Došen koja je tiha nevidljiva sila koja uskoči kod svake prepreke i kontinuirano daje vjetar u leđa našem Feniksu pružajući nam utočište Multimedijalni kulturni centar kad god zatreba, a ovaj put terasu Trokut u Domu mladih, hvala svim sudionicima ovog lijepog festivala, gošći iz Tajlanda @Xiaoyu Wang koja je održala zanimljivu radionicu tibetanske joge, šarmantnoj i inspirativnoj Pinija Poljaković koja nam je poklonila svoja dragocjena znanja o javnim nastupima, našoj vjernoj, toploj i mekoj Tai Chi sili Sonja Jukic koja je sa svojim radionicama višegodišnji volonter na svim našim festivalima, hvala psihologu, pustolovu, dragocjenom članu splitske expat scene @Sameer Patel koji je na ovom festivalu bio i glava i ruke i srce te među ostalim održao i malu meditacijsku radionicu, hvala mojoj hodajućoj vatri, umjetnici Esther Canata koja je na ovaj dan poklonila djelić svojih brojnih talenata te nas sa svojim jazz bendom Slow Speakersa razveselila i uvela u noć, koju je za kraj rasplesao zabavni i dragi dj Ian Tucker .
Hvala našem spontanom PR Alan Fryer koji je goste strpljivo podsjećao da se radi o fund raising događaju potičući ih na šarmantan način na donacije. Hvala svima koji su na događaj došli, zabavili se s nama i ostavili prilog u našoj kasici. prasici.
Bio je ovo šaren, ispunjen i u svakom smislu vruć dan.
Zahvalni smo na njemu, i sasvim sigurni da je ovo tek početak jednog lijepog bratstva. Uspjeli smo prikupiti lijepih 350 eura koje ćemo utrošiti za ljude kojima zaista treba vjetar u leđa.
Hvala od ❤ na tome!

Podijeli ovu objavu

Pridruži nam se

Podrži rad naše Udruge ili postani dio tima.