Slobodna Dalmacija – Uživajte u fascinatnim prizorima iz Splita: okupilo se i staro i mlado i baš su pustili mozak na pašu

Dalmatinski portal Feniks

photo by: Saša Burić/Cropix

Na Turskoj kuli u subotu sedmog listopada održan je „Festival mentalnog zdravlja” naziva „Dan mentalnog predaha”. Organizirala ga je udruga za promicanje mentalnog zdravlja „Feniks”. Prema riječima predsjednice udruge Marine Vidović, festival se održava treću godinu, drugu godinu na istoj lokaciji nakon što je prvi održan u Solinu. Održava se povodom Svjetskog dana mentalnog zdravlja koji se obilježava desetog listopada.

Program su organizatori opisali kao „pusti mozak na pašu”. A subota na otvorenom, ispod stabala, po suncu i za listopad visokim temperaturama bilo je pravo vrijeme za opuštanje i relaksaciju. Festival je počeo sa zakašnjenjem, u pravom „splitskom điru” kako se šalila Marina Vidović, nešto poslije 11 sati igrama za djecu poput „laštrika”, „trule kobile” i „vijače”.

Podijeli ovu objavu

Pridruži nam se

Podrži rad naše Udruge ili postani dio tima.